Afgelopen week hebben we een spoed cursus Joomla gehad. Zodat we nu zelf ook wat meer weten van de achterkant van onze website emigratieverhaal.nl. We konden natuurlijk al wat zelf, maar sinds we Cees op bezoek hebben gehad kunnen we heel wat meer. Lees meer
Cees arriveerde woensdagnacht op Dorion Road, hij had een fantastisch vliegschema uitgezocht. In Saskatchewan mag de sneeuw dan al weg zijn, hier heeft hij nog het een en ander kunnen aanschouwen. Donderdag en vrijdag dus druk in de weer geweest met emigratieverhaal.nl. Onze eettafel was tijdelijk omgetoverd tot een kantoor. In het weekend moest ik met Arkin naar de show. Hij mocht voor het eerst opdraven in de showring. Vrijdag werd hij in bad gedaan en met een grote stofzuiger droog geblazen. Ik geloof niet dat hij dat zo geweldig vond
Iedereen vindt de honden er hier mooier uitzien na een wasbeurt, nou ik niet. De vacht wordt veel pluiziger maar ja we gaan naar de show in Canada dus moeten we er maar aan geloven. Hij deed het super en het was leuk om te zien dat hij en Kim (degene die hem voorbracht) een mooie combi vormden. De eerste stappen naar een Canadees kampioenschap zijn hopelijk gezet. Bart en Cees hebben zich in het weekend vermaakt met het koken van Maple Syrup bij Ken en Carrie. Vergeleken met vorig jaar was het een heerlijk zonnig weekend dus de mannen hebben zich wel vermaakt. Maandag en dinsdag weer druk bezig geweest met de website en onder andere de bookshop er op geplaatst. Cees vertrok woensdagochtend weer naar het vliegveld. Bart bracht hem om 5.15 weg zoals ik al zei fijn vliegschema! Het was een waardevolle week en het was erg leuk om Cees in het echt te ontmoeten na alle mail, skype en telefoon conversaties van het afgelopen halfjaar. Nogmaals bedankt Cees!
Woensdag kregen we onze nieuwe kippen. Nieuwe kippen? Ja onze hele veestapel is verdwenen na een bezoek van een Fisher (lijkt op een wezel maar dan 3 keer groter). De buurman is al op bezoek geweest aangezien ze het beest graag willen dood schieten. Ze noemen dit dier hier ook wel een landhaai, geen lieverdje dus. We nemen wat voorzorg maatregelen en zullen de honden weer in de schuur laten slapen zodat dit roofdieren afschrikt. Woensdag heeft Bart dus 4 nieuwe legkippen opgehaald en deze bij onze enige kip die de aanval had overleefd gezet. Hij had de eenzame kip vorige week al blij gemaakt met een nieuwe jonge haan. Met de 4 nieuwe kippen bracht Bart ook 11 kuikens mee. 5 gele kuikens moeten Columbian White Rocks worden en de 6 zwarte kuikens zijn Plymouth Rocks. Ze groeien op in onze basement en gaan over een paar weken naar de schuur.
Onderstaand de kuikens en daaronder hoe ze er uit moeten zien als ze groot zijn. Voorlopig durf ik ze nog vast te houden en dat ga ik elke dag proberen zodat ik met ze mee kan groeien en wellicht straks een volwassen kip durf vast te houden!
Laatste nieuws over de hondjes: Femke is zwanger maar waarschijnlijk een klein nestje en Fiji begint langzaamaan uit te dijen dus dat ziet er prima uit. Indy zit voorlopig nog in de wachtkamer.

