Login   •   Register   •   Member List   •  

Maple syrup: the making of

Vandaag heb ik voor het eerst maple syrup mee helpen maken. Ik moet zeggen: het is een hele heksentoer. Het gewonnen sap van de Sugar Maple (een soort esdoorn) moet tot een ratio van 1/32 tot 1/40 worden ingedikt. Na ruim twaalf uur fikken en koken hebben we een goeie twee liter siroop gemaakt. Lees meer.

Eigenlijk stond de hele week al in het teken van de heerlijk zoete siroop. Ken en ik waren al een paar dagen sap aan het verzamelen. Ik heb een emmertje of zeven aan mijn twee bomen hangen, ken heeft er een paar aan zijn boom hangen, maar het meeste hebben we van een van de buren hier twee straten verderop waar we wel dertig emmers hebben hangen. Daar staan heel veel bomen die nog relatief jong zijn, met maximaal driekwart meter dik. Daar loopt het sap het beste in omhoog. Elke ochtend als de temperatuur boven het vriespunt uitkomt begint het sap te lopen. Druppeltje voor druppeltje gaan de emmers vol.

Vandaag (zondag dan) zijn we gaan koken. Om acht uur vanochtend werd het vuur aangestoken en hebben we drie bakken met sap aan de ook gebracht. De bedoeling is simpel: het water moet eruit dampen zodat er uiteindelijk een dikke zoete siroop achterblijft. De drie bakken is het ingekookte sap in drie stadia. Steeds wordt er in een bak sap bijgegooid, dat na een uurtje koken deels wordt overgeheveld naar de volgende. Zo gaat dat de hele dag door. Rond negen uur s’avonds, nadat het goedje dik twaalf uur heeft staan koken, hebben we dik twee liter siroop. Heerlijk spul. Echt net snoep.
image

De dag zelf was vooral erg gezellig. Carrie had wat familie en vrienden uitgenodigd die allemaal eten en drinken meebrachten. Het was gewoon een heerlijk dag buiten met biertjes, BBQ, wat hout zagen, fikkie stoken en dat alles met een heerlijk zonnetje. Gedurende de hele dag hebben we ruim de helft van ons sap ingekookt. Omdat het sap nog steeds loopt gaan me morgen weer emmers legen en zullen we de komende dagen in de namiddag weer gaan koken. Eind volgende weke zal ik nog wel een paar potjes hebben zoals Ken die hier beretrots laat zien.
imageimage

Simone heeft het festijn helaas moeten missen. Ze is woensdag naar Nederland vertrokken en blijft in totaal twee weken. In de loop van de week wordt Indy gedekt bij de Klaverhoeve en dan hebben we hopelijk eind mei onze eerste bernerpuppies. Ik zie daar echt naar uit! Die kleine hondjes dat is gewoon genieten. Daarnaast is het toch ook weer een stapje in al die plannen en mogelijkheden die we voor onszelf hier zagen en nog steeds zien.

En ik maar denken dat ik hem met een boel schrijfwerk had achter gelaten....zit ie een beetje oogstfeestjes te vieren. Als de kat van huis is..... Het is in elk geval mooi weer hier en ik heb al heel wat mensen gezien en gesproken. Tot gauw!

hee stroop koning, moet er ook nog gewerkt worden in Canada of is dat daar niet nodig?? wink

Hoi Bart,

Leuk om je eigen siroop te maken he? Nog even en jullie kunnen in je eigen groentetuin aan de slag. Kun je je eigen oogstfeestje houden!

Siem is hier zaterdag geweest en het was bere gezellig, ‘k mis haar wel een beetje hoor…
Ismay is ook helemaal stapel op haar en moest errug huilen toen ze naar bed moest. Gellukig was Siem er nog toen ze weer wakker was en hebben we haar samen heeeeeeel hard uitgezwaaid! Je weet nooit voor hoe lang he!?

Hopelijk gaat het met Indy allemaal naar wens.
We horen het wel. Ik zal Simone vast nog wel spreken voordat ze weer naar jou gaat.

Groetjes,
Veronique

Hallo Bart,
Het ziet er lekker uit en zeker als je weet hoe het smaakt. Maak maar enkele liters voor van de zomer. tongue laugh

Hallo, Simone en Bart. Al surfend kwam ik jullie website tegen, ik ben namelijk op zoek naar een leverancier van Maple Sirup in Canada. We zijn bezig met het opstarten van een global lifestyle winkel in Maastricht, waar we ook 100% eerlijke foodproducten willen verkopen. Als ook de verpakking goed uitziet,zijn we geinteresseerd om deze in ons assortiment op te nemen. Laat even wat weten. Groet van Brenda Firth en Sjef Eijmael
0031-43-3214114 / 0031-653173544

Name:

Email:

Location:

URL:

Smileys

Remember my personal information

Notify me of follow-up comments?

Submit the word you see below:


About

Welkom op het weblog van Bart en Simone Nagel. Het stel emigreerde in de zomer van 2006 met hun vier Berner sennenhonden naar de Canadese provincie Ontario. Hier is hun verhaal.

Read more...


Advanced Search

Koop ons boek!

Eind 2009 is de herziene versie van ons boek 'Emigreren naar Canada' verschenen. We schreven het als een praktische gids voor aanstaande emigranten. Het is te bestellen door op onderstaand plaatje of link te klikken. De prijs: 16,95 euro.


Emigreren naar Canada

Categories

Statistics

  • Page Views: 230372
  • Page rendered in 0.3941 seconds
  • Total Entries: 132
  • Total Comments: 754
  • Total Trackbacks: 0
  • Most Recent Entry: 08/22/2010 08:18 pm
  • Most Recent Comment on: 09/03/2010 10:38 am
  • Total Members: 456
  • Total Logged in members: 0
  • Total guests: 19
  • Total anonymous users: 0
  • Most Recent Visitor on: 09/09/2010 12:26 am
  • Most visitors ever: 153 on 09/06/2009 12:24 pm
  • Referrers